طراحی لوگو

اگر میخواهید در حوزه ی فعالیت خود، برند یا مجموعه ی شما از دیگران متمایز باشد و در ذهن مخاطب بماند،یکی از اصلی ترین راه آن داشتن لوگوی مخصوص مجموعه ی شماست.لوگویی که میتواند این تاثیر را در ذهن مخاطب بگذارد باید، طراحی آن لوگو مخصوص شما باشد،یعنی در طراحی لوگو باید تمام نقاط قوت وهدف مجموعه ی شما در آن به خوبی مشخص باشد.بهتر است برای سفارش طراحی لوگوی خود ،ابتدا با انواع لوگو آشنا شوید و مطابق با سلیقه ی خود طراحی در آن دسته لوگو را سفارش دهید.

طراحی لوگو

چرا طراحی لوگو مهم است؟

لوگوی شما اولین نقطه تماس شما یا کسب و کارتان با دنیای خارج است. اگر افراد با نام و لوگوی تجاری شما ارتباط برقرار کنند ، به احتمال زیاد مخاطب شما برای هر چیزی که به آنها ارائه می دهیدبا خیال آسوده تری قبول میکند. طراحی لوگوی عالی مستلزم ترکیبی پیچیده از مهارت های طراحی ، ایده خلاق و کاربردی ماهرانه  است.

قوانین طلایی طراحی لوگو

وقتی به فردی فکر می کنید که زندگی شما را تحت تأثیر قرار داده است ، تقریباً مطمئن هستید که می توانید تصویر او را در ذهن خود به تصویر بکشید. و در مورد برند هایی  که اغلب از آنها خرید میکنید همینطور است.
لوگو خلاصه ی فعالیت های برند شما را در یک نگاه به مشتری القا می کند.
به لوگوی برند های موفق از ابتدا تا کنون توجه کنید. طراحی لوگوی این برند ها یکی از ابزار های موفق برای معرفی برند خود بوده است.اکنون ممکن است صدها ، شاید هزاران شرکت وجود داشته باشد که همگی برای جلب توجه با یکدیگر رقابت می کنند و همه می خواهندجذب مشتری کنند.

این نیاز فزاینده ای را برای برندها ایجاد می کند تا از نظر بصری خود را متمایز کنند تا با رقبا اشتباه گرفته نشوند. درواقع طراحی لوگوی موفق به شما کمک مي‌کند جذب حداکثری مخاطب را داشته باشید.
این تمایز از طریق طراحی هویت برند به دست می آید. طیف وسیعی از عناصر که همه با هم کار می کنند تا تصویری متمایز در ذهن ما ایجاد کنند. بسته به شرکت ، هویت می تواند شامل رنگ سازمانی، لباس فرم ، گرافیک خودرو ، کارت ویزیت ، بسته بندی محصول ، وب سایت ،صفحات مجازی ،سبک عکاسی ، لیوان قهوه ، تبلیغات بیلبورد و تعداد زیادی از موارد دیگر ، تا انتخاب فونت در وب سایت باشد.

وقتی به چیزی نگاه می کنیم ، ابتدا نمی خوانیم. قبل از هر چیزی که شکل  آن و رنگ را می بینیم ، و اگر این مقدار برای جلب توجه ما کافی باشد ،می خوانیم.

بنابراین در هر لوگو ، صرف نظر از نوع کسب و کار ، عنصر کوچک اما ضروری و تاثیر گذار در موفقیت  برند ، لوگو است.

شما میتوانید برای موفقیت در کسب و کارتون از لوگو  به عنوان اسلحه‌ای برای نشانه گرفتن ذهن مشتریان در همان نگاه اول استفاده کنید و هویتتان را به آن‌ها نشان دهید.

انواع لوگو

لوگوتایپ، به دسته ای از لوگو ها گویند که اسم برند،مجموعه ی شما به صورت کامل طراحی شود ،پیشنهاد ما به شما برای انتخاب لوگو تایپ برای نام های کوتاه است ،چون نباید باعث خستگی بصیری در مخاطب شود و در ذهن آن ماندگار باشد.

مونگرام ،مونگرام ها به دسته ای از لوگو ها گفته میشود که تنها از یک حرف نام ،برند شما در طراحی آن استفاده میشود ،مانند لوگوی مک دونالد که فقط از m برای طراحی لوگوی خود استفاده کرده و این مونگرام ویژه آن همراه با رنگ سازمانی مجموعه به خوبی در ذهن مخاطب ماندگار شده است.

لوگو ی تصویری،به آن دسته از لوگو ها گویند که با توجه به معنای برند خود از یک تصویر استفاده می شود.بهتر است در کنار لوگوی تصویری به صورت ساده نام کامل برندتان را بنویسید تا به مرور زمان با ثبت لوگوی تصویری خود در ذهن مخاطب، میتوانید نوشتار خود را از آن حذف کنید.مانند: لوگوی توییتر،لوگوی نایک و پوما

لوگوی مسکات ،لوگو هایی که از تصویر یا شخصیت در آن استفاده شده باشد را لوگوی مسکات می گویند.با یک مثال ساده میتوانید به خوبی این لوگو ها را در ذهن خود یادآور بشوید ،همگی لوگوی چیتوز موتوری را دیده ایم ،که یک نمونه لوگوی مسکات است .لوگو ی کی اف سی ،استارباکس و … از این دسته لو گو ها به حساب می آیند.

لوگوی ترکیبی ،به دسته از لوگوها گویند که از چند روش طراحی لوگو در آن استفاده شده باشد،به طور مثال لوگوی مسکات همراه با تایپوگرافی نام کامل برند یک به صورت یک مجموعه درآمده باشد.

لوگومینیمال،لوگو هایی که به ساده ترین حالت و فرم طراحی میشوند ،شاید فقط یک شکل هندسی باشد یا یک نشان .ولی در همان طرح ساده باید تمامی مفهوم  برند شما نشان داده شود.

لوگوی امبلم ،لوگوهایی که نوشتار آنها در یک قاب و فرم خاصی قرار بگیرند و اکثرا تایپ آنها به صورت ساده است و درون کادر قرار گرفته اند. این نمونه لوگو ها مانند مهر های قدیمی می مانند.

طراحی لوگو حرفه ای اعتماد مشتریان  شما  را جلب می‌کند. آیا تا به حال از کسب و کاری که هیچ نام و نشان مشخصی ندارد بااطمینان  خریدکرده اید؟
یک لوگو همان طور که نگاه مشتری را به خود جلب می کند به دلیل نمایش هویت کسب و کار شما بر اصیل بودن و قابل اعتماد بودن برند شما صحه می گذارد.در نتیجه مشتریان به اصیل بودن و واقعی بودن کسب و کار شما اعتماد خواهد کرد.

وظیفه ما به عنوان طراح لوگو این است که اصل یک نام تجاری را در شکل و رنگی که برند را به موفقیت نزدیک می کند طراحی کنیم ، زیرا ظاهر بصری نقش مهمی در ایجاد ارتباط در مغز ما بین آنچه که ما تجربه می کنیم و کسانی که آن را تجربه می کنند دارد (برند تجاری) از بسیاری جهات ، لوگوی یک شرکت شبیه به چهره عزیزان ما است.

هنگامی که لوگوی مناسب با یک محصول عالی تراز می شود و زمانی که برای مدت زمان قابل توجهی در جای خود قرار می گیرد ، در نهایت می تواند به عنوان یک دارایی با ارزش برای هر شرکتی تبدیل شود. Swoosh نایک ، طاق های طلایی مک دونالد ، ستاره سه پر مرسدس ، نماد Woolmark-اینها تنها تعدادی از نمونه های برجسته تر هستند.

اما علاوه بر ماهیت لوگو ، چگونه می توان به لوگو بهترین شانس را برای رسیدن به وضعیت مشابه داد؟ در هر پروژه موفق،لوگو ویژگی های جهانی وجود دارد  و ما برخی از آنها را در اینجا برای کمک به بهبود کیفیت نمادهایی که ایجاد می کنید ، بیان کردیم.

برای سهولت در دستیابی به اجماع در مورد ایده طراحی لوگو ، باید از ابتدا سوالات درستی را از خود بپرسید:
چرا اینجا هستید؟ شما چه کار می کنید و چگونه آن را انجام می دهید؟ چه چیزی شما را متمایز می کند؟ برای چه چیزی بیشتر ارزش قائل هستید؟

این سوالات ممکن است کاملاً ساده به نظر برسند ، اما پاسخ به آنها می تواند چالش برانگیز باشد و منجر به سوالات بیشتری در مورد برند شما  شود. آنچه در این مرحله از پروژه کشف می کنید به تعیین قوی ترین ایده جهت طراحی بینظیر لوگو به شماکمک می کند.

ما می توانیم با در نظر گرفتن تجربیات خود در مورد محصول ، شرکت ، خدمات و یا کسب و کار تون، هویت برند شما را در قالب  لوگو  به تصویر بکشیم.

فهرست