عکاسی محصول

این روزها اکثر فعالیت های انسانی به طرف تکنولوژی و فضای مجازی هدایت میشوند، آدم ها دوست دارند روی مبل خانه لم بدهندو با لمس کردن چند صفحه جدیدو کلیک ساده بتوانتند تمام خرید هایشان و اکثر فعالیت های اداری شان را انجام بدهند! خیلی ها هم زرنگی کردند و با پیش بینی همچین آینده ای تور ماهی گیریشان را زودتر از بقیه پهن کردند تا بتوانند خوب صید کنند!

عکاسی محصول آرایشی بهداشتی برد لدورا

عکاسی محصول دلاتو

عکاسی محصول پیتزا

عکاسی محصول صنایع دستی کریمی اصفهان

عکاسی محصول اصالت

عکاسی صنعتی ابزار الهی دوست

عکاسی محصول اسنک آرمین

عکاسی صنعتی ابزار الهی دوست

عکاسی محصول آبمیوه

عکاسی سنگ اسلب مرمر

عکاسی محصول پیتزا باگت

عکاسی صنعتی برند جتکت

عکاسی صنعتی ابزار

عکاسی صنعتی ابزار الهی دوست

عکاسی محصول سالاد

عکاسی صنعتی برند ماکیتا

عکاسی محصول انرژی زا ریبورن

عکاسی صنعتی ابزار الهی دوست

عکس محصول برند گلشن

عکاسی محصول برند لدورا

عکاسی محصول در اصفهان

همانطور که درجریان هستید، اکثر کسب و کارهای مجازی یک بستر مشخصی برای معرفی حیطه خدماتشان یاحتی فروش محصولاتشان دارند، بستر های مختلفی مثل اینستاگرام، وب سایت تخصصی، اپلیکیشن های منحصر بفرد و … اولین گام شناخته شدن کسب و کار ،محصول و خدمات در شهر محل حضور تون هست. عکاسی محصول در اصفهان هم همانند تمامی شهر های ایران به خوبی جا افتاده و بیشتر کسب و کار های اینترنتی سعی بر به روز شدن صفحات خودشون با استفاده از عکس محصولشان دارند.  اما آیا تمامی این کسب و کارها موفق به شناخته شدن و استفاده همه گانی شدند؟ به نظرتون چند تا سایت شبیه به آمازون قراره است بوجود بیاید؟ چند اپلیکیشن وجود داره که مثل  اپ دیجی کالا موفق بودن و یا چند صفحه پر فروش اینستاگرامی مثل نایک وآدیداس؟

بزارید یک جور دیگه ازتون سوال بپرسم؟ شما چرا بیشتر از این قبیل سایت ها، صفحه ها و اپ ها استفاده میکنید؟ مطمعنا شما از شیوه پشتیباتی، نحوه ارائه خدمات و پیگیری فعالیت های آن مجموعه راضی هستید!

یا حتی چرا شما از یک سایت خرید نمکینید؟ چه تجربه منفی داشتید که به هیچ عنوان حاضر به خرید دوباره از آن صفحه مجازی نمیشوید؟  یک نکته خیلی مهم که برای همه بخصوص هنگام خرید به صورت مجازی و اینترنتی وجود دارد، صحت شناسایی محصولات مورد نیازشان است، شما دوست دارید تمامی تجربه خرید حضوری رو در خرید مجازی هم تجربه کنید، برایتان مهم است رنگ و جنس محصولی که نیاز به خریدش دارید را  به وضوح با و صحت کامل ببینید تا بتوانید به اندازه یک خرید حضوری با خیالت راحت سفارشتان رو ثبت کنید و از خریدتان لذت ببرید. پس قاعدتا این یک “عکس محصول” بی نقص و عالی است  که اکثر مشتری ها را ثابت و ترغیب به خرید همیشگی از یک وب سایت، فروشگاه اینترنتی یا صفحه اینستاگرام میکند! اولین نگاه مشتری به کسب و کار شما از طریق مواجه شدن  آن ها با  محصولات شما بوجود می آید و همین جا است که شما باید مشتری را ترقیب به ماندن و در نهایت خرید از فروشگاهتان بکنید.

“عکس محصول” چیست و چه کاربردی دارد؟

عکس محصولات قالبا با پس زمینه سفید، خالی از سوژه بغیر از محصول مورد نظر گرفته میشوند،هدف این نوع عکاسی، صرفا معرفی محصولات شما به صورت با کیفیت، با وضوح بسیاربالا، رنگ دقیق، جنس دقیق و … است، عکسی که به تنهایی میتواند تمامی اهداف مورد نظر محصولات شما را به مشتری انتقال بدهد.

یک “عکس محصول خوب” چه ویژگی هایی دارد؟

  • یک محصول خوب دارای وضوح کامل است، منظور از وضوح کامل چیست؟ زمانی که مشتری با دقت به عکس نگاه میکند و برای دیدن جزئیات بیشتر روی عکس شما زوم میکند باید تمامی جزئیات محصول به خصوص جنس آن، دوخت آن، و …. به راحتی ببیند و درک کند.
  • فقط از پس زمینه سفید استفاده بکنید! چرا؟ هرچه سوژه های بیشتری بغیر از محصول مورد نظر در کادر و عکس شماره وجود داشته باشد، از لحاظ بصری، رنگی و … روی تصمیم مشتری و تمرکز آن تاثیر میگذارد، قصد شما از این نوع عکاسی صرفا معرفی یک نوع محصول است، پس نیازی به استفاده از عوامل دکوراتیو نیست، برای استفاده از همپین اجزایی میتوانید از شیوه های دیگر عکاسی مثل عکاسی تبلیغاتی و عکاسی دکوراتیو استفاده بکنید که قالبا هدف آن نوع عکاسی با هدف شما متفاوت است.
  • فقط از زاویه رو به رو عکاسی نکنید! در اول مقاله هم به این موضوع اشاره کردیم، مشتری که قصدخرید مجازی دارد، به دنبال تجربه کردن تمامی وقایع در خرید حضوری است، مخاطب شما نیاز دارد محصول مورد نظر خود را از چندین زاویه مشاهده بکند، به عنوان مثال اگر مخاطب شما نیاز به خرید یک کیف اداری داشته باشد، نیاز دارد از رو به رو، از پشت کیف ،داخل کیف و تمامی آیتم های داخل آن را مشاهده کند تا کاربرد کامل محصولات شما را در نظر داشته باشد و تصمیم نهایی خود را برای خرید بگیرد.
  • “عکس محصول خوب” باید “واقعی” هم باشد، صداقت با مشتری میتواند از اآن دسته آیتم هایی باشد که یک مشتری معمولی را تبدیل به مشتری ثابت فروشگاهتان بکند، پس محصولاتتان را به صورتی که واقعا هستند عکاسی و به نمایش بگذارید، سعی کنید حدالمقدور رنگ های محصولات شما با رنگ عکس نهایی شما یکی باشد، همانقدر که جنس و قیمت یک محصول برای مشتری در الویت ها قرار دارد، رنگ محصولات هم به همان اندازه در الویت انتخاب آنها و سلایقشان دخیل است.
  • اگر چند سری متنوع از یک محصول دارید، حتما از همه آن ها عکاسی بکنید!

سعی کنید سایز محصولات را در یک عکس به مشتری نشان بدهید، به عنوان مثال اگر مشتری قصد خرید یک مجسمه تزئینی یا گلدان را داشته باشد، و اگر شما این محصول را در سایزهای مختلف ارائه میکنید بهتر است از تمامی سایز های محصول در یک شات کنار هم عکاسی بکنید که مشتری به خوبی متوجه تفاوت ها و هدف نیاز خود از خرید محصوال مورد نظر باشد.

  • از نورپردازی های متنوع استفاده بکنید!

درست است که در نگاه اول به یک عکس محصول با خودتان فکر بکنید خب چه کار خاصی میتوانم انجام بدهم؟ درست است که باید از اضافه کردن هرگونه آیتم اضافه به یک عکس محصول خودداری شود، اما گاهی تغییر در روند یک نورپردازی ساده میتواند یک عکس محصول جذاب و شیک رو نشون بدهد، نورپردازی اصولی میتواند به مقدار خیلی زیادی معرفی محصولات شما را راحت تر بکن، فرورفتگی ها و برجستگی ها، جنس محصول، لوگو روی محصول، جزئیات طراحی شده در محصول را به تصویر بکشد و حس واقعی تر بودن عکس به محصول تجسمی را بیشتر بکند.

  • حتما از سه پایه استفاده بکنید! زمانی که شما از یک سری محصول مشخص عکاسی میکنید، کادر شما به هیچ عنوان نباید تغییر داشته باشد، کادر مناسب را پیدا کند، جای دقیق محصول را مشعلوم کنید و عکاسی های سری طور محصولات را با سرعت بالاتری انجام دهید.

فراموش نکنید که مهم ترین بخش فروش اینترنتی شما معرفی محصولات شما از طریق یک عکس خوب است، درست است که در ابتدای کار باید هزینه ای را برای شروع این کار و روند عکس برداری در نظر بگیرید، اما مطمعن باشید داشتن یک عکس خوب برای معرفی محصولات شما با هر هزینه ای” نوعی سرمایه گذاری” محصوب میشود.

فهرست