چاپ

با پیشرفت تکنولوژی های بصری و اینترنت هنوز چاپ جایگاه ویژه ای در بین مردم دارد، شاید شیوه ی استفاد ی آن در عصر جدید کمی متفاوت تر شده باشد ولی هنوز کاربرد زیادی دارد. از موارد چاپی  میتوان از چاپ اوراق اداری و کارت ویزیت ،چاپ استیکر ، چاپ پرچم ، چاپ بنر و استند و… نام برد. چاپ به دو روش افست و دیجیتال رایج تر است ، برای چاپ در تعداد بالا از فرمت افست و در تعداد پایین از فرمت دیجیتال استفاده می شود.

چاپ ست اداری

ست اداری هویت یک سازمان را تشکیل میدهد و اولین راه ارتباطی با مخاطبین شماست. ست اداری شامل : کارت ویزیت، سربرگ ، فولدر، کاغذ یاداشت ، پاکت نامه و .. است . که شما میتوانید متناسب با مجموعه ی خود آیتم ها انتخاب کنید .

در طراحی ست اداری باید به هماهنگی و هارمونی طرح ها و رنگ ها دقت کرد.مرحله ی بعدی چاپ آنهاست که در این مرحله شما باید کاغذ چاپی ،گراماژ کاغذ و ابعاد کارخود را انتخاب کنید در این روند ما به شما آیتم ها و قوانین چاپی را توضیح داده ایم که بتوانید با مطالعه ی آن بهترین انتخاب را داشته باشید.

چاپ بنر و استند

چاپ بنر برای معرفی مجموعه یا کسب و کارتان در ابتدای بسیار گزینه ی خوبی است چون میتوان محصولات و اطلاعیه ی خود را به مخاطب درابعاد بزرگ ارائه کنید.چاپ بنر در سایز های مختلف انجام میشود و متناسب با مکان نصب و طراحی شماست.چاپ بنرهای تبلیغاتی بسیار در برندهای بزرگ مرسوم است و شعار و محصولات خود را از این طریق به صورت گسترده به مخاطب اطلاع رسانی میکنند.پس استفاده از بنرهای شهری را حتما در روند تبلیغاتی خود قراردهید.یکی دیگر از موارد استفاده از بنرها در مراسم های افتتاحیه و همایشات است.

استندتبلیغاتی بیشتر در نمایشگاه ها و اطلاع رسانی های کوتاه استفاده میشود و نقطه قوت آن سبک بودن و نصب راحت در محل های مختلف است . اندازه ی استندها اکثرا در دو سایز ثابت می باشد.چون استند ها باید بر روی پایه های فلزی نصب شوند و سایز این پایه ها ثابت می باشند،مگراینکه بخواهید اندازه ای و طراحی متفاوتی داشته باشید که هزینه ی ساخت پایه و چاپ آن مجزا میشود و دراستفاده از استند رواجی ندارد.

جنس چاپ بر روی بنر و استند تغیریبا یکسان است و اکثرا جنس آنها کره ای،چینی و ایرانی است که بسته به انتخاب شما گراماژ، هزینه و کیفیت متفاوتی داردند.

چاپ پرچم

استفاده از پرچم های تبلیغاتی از دیرباز رایج بوده است.پرچم هویت یک کشور یا مجموعه است .پرچم ها مدل های متفاوتی دارند،رومیزی،ساحلی،تشریفات،اهتزاز که هرکدام کاربرد خاص خود را دارند.طرح اکثر پرچم ها لوگو آن مجموعه به عنوان معرفی آن هاست.پرچم های تشریفاتی ابعداد بزرگی دارند و بر روی پایه های بزرگی قرار میگیرند و شکوهی زیادی دارند که اکثرا مجموعه ها در همایش ها به عنوان اقتدار مجموعه ی خود از آنها استفاده میکنند.پرچم های رومیزی پرکاربردترین آنها در تبلیغات است.در اکثر مجموعه ها از این پرچم ها بر روی میزکارمندان  یا مدیریت به عنوان شکوه ان مجموعه قرار گرفته است.جنس تمام پرچم ها پارچه ی ساتن است که به دو جنس براق و مات قابل سفارش است .

چاپ استیکر

چاپ استیکر و مش امروزه بسیار مورد استفبال قرار گرفته و در طراحی های مدرن بسیار کاربرد دارد.یکی از موارد کاربرد آن بر روی طراحی ویترین های فصلی و تبلیغات محیطی است.تبلیغات محیطی بر روی اتوبوس ها بسیار مورد توجه است که اینروزه ها ااز مش ها استفاده میشود که مزیت آنها ، سوراخ هایی است که میتوان آن طرف شیشه را دید و برای نصب بر روی اتوبوس ها بسیار مناسب است.طراحی در استیکرها بسیار متنوع و باتوجه به خلاقیت طراح است.چاپ استکیر بر روی  پی وی سی انجام میگرد و یک طرف آن طرح چاپ میشود و این استیکرها اکثرا نازک می باشند. در طراحی و چاپ استیکر ها بسیار دست شما آزاداست و میتوانید به راحتی اندازه و طرح ان را انتخاب کنید.

چاپ هدایای تبلیغاتی

چاپ هدایای تبلیغاتی با روش های مختلف قابل اجراست و بسیار حوزه ی گسترده ای دارد .چاپ را بر روی چوب، ساک دستی ،فلش ، ماگ ، ساعت ،لیزر ، گلدان ، خودکار و…..میتوان انجام داد.هر بسته ی تبلیغاتی با توجه به آیتم انتخابی شما ، که شامل تعداد  آن و روش چاپ است هزینه ی متفاوتی دارد.امروزه هدایای تبلیغاتی بسیار مورد استقبال قرار گرفته است و در مناسبت های مختلف مانند :یلدا،نوروز و…..استفاده میشود .شما میتوانید طراحی و انتخاب ایتم ها را به تیم کانون تبلیغات جوان بسپارید تا خاص ترین آیتم هارا متناسب با مجموعه ی شما آماده کنند.چاپ هدایای تبلیغاتی بسیار ماندگار است زیرا ، برای افراد خاص و باتوجه به نیازهای کاربردی آنها انتخاب میشود و از آنها استفاده میکنند. بهتر است برای هدایای تبلیغاتی خود از موارد کلیشه ای جداشوید و ایده و طرح نو استفاده کنید تا باعث ایجادماندگاری بیشتر در ذهن مخاطب شود و موارد کاربردی جدید را به آنها یادآور شوید.چاپ در اصفهان

چاپ در اصفهان

صنعت چاپ در اصفهان بسیار رونق پیدا کرده است ،و کارگاه و کارخانه های بزرگ و مجهز به دستگاه ها و متمدهای صنعت چاپ دنیا را دارند. چاپ خانه های اصفهان به لحاظ پیشرفته بودن ،بسیاری از چاپ های محصولات لبنی تهران در این چاپ خانه ها انجام میگیرد.پرسه ی چاپ ،بسته بندی بسیار پیچیده است و برای سفارش به هرچاپ خانه ای باید مشخصات فنی و کاربردی برای چاپ محصول خود را بدانید . برای اینکه در حرفه ی طراحی و چاپ بدون نقص عمل کنید نیازمند تجربه های بسیار هستید زیرا این صنعت پر از فوت و فن های مختلف است.اکثر چاپ خانه های اصفهان با دستگاهای cmyk برجبندی شده اند. و چاپ مورد نظر شما با توجه به تعداد رنگ آنها در این برچ ها چاپ میشود.برج رنگی از 1تا 4 رنگ می باشد.که برج 4رنگ کامل  ترین چاپ رنگی را به شما اختصاص میدهد.بسیاری از چاپ خانه های برزگ اصفهان ،برای راهنمایی و نتیجه ی مناسب شما در چاپ در وب سایت های خود نکات طراحی برای چاپ در چاپخانه ی خود را قید کرده که به طراح کمک میکند بدون نقص فایل مورد نظر را طراحی و تحویل گیرد.

چاپ در کانون تبلغات جوان

کانون تبلیغات جوان تمامی خدمات چاپ ،قبل از چاپ ائم از طراحی تا خدمات مرتبط با روند چاپ و بسته بندی محصولات را انجام میدهد.

شما میتوانید به راحتی ایتم مدنظر خود را برای چاپ در دسته های بالا انتخاب کنید و برای تحویل با کیفیت آن را به ما سفارش دهید.اگر نیاز به طراحی باشد تیم طراحان ما به کمک شما می آیند و طراحی محصول مورد نظر شما برعهده میگیرند تا بتوانید بهترین خروجی برای کار خود داشته باشید.

لطفا برای ثبت سفارش چاپی خود،تمامی قوانین مرتبط با فایل طراحی و شیوه ی نوع چاپ انتخابی خود را به دقت مطالعه نمایید تا با آگاهی کامل ثبت سفارش کنید و خروجی کارشما بدون نقص باشد .

برای مشاوره در رابطه با فرمت های چاپی و طراحی فایل ها با تلفن پشتیبانی به شماره 09301162060 ما تماس بگیرید.

چاپ چیست؟

چاپ در اصطلاح به اثر گذاشتن دو سطح بر روی یک دیگر گفته میشود که یک سطح بر روی سطح دیگر ردی از خود به جای بگزارد.حال میتوان این دو سطح سنگ،چوب ، کاغذ یا ….باشد.

معنای لغوی چاپ

کلمه ی چاپ از کلمه ای مغولی چهاو برگرفته شده است که به معنای فشردن دوسطج بریک دیگر است.چاپ در زبان های مختلف نیز معنایی همسو با اصطلاح چاپ در ایران دارد.به طور مثال در زبان ترکی به معنای حرکت مستمر است که میتوان عمل چاپ را نیز در این کلمه به خوبی متوجه شویم .اگرکلمه ی چاپ را در زبان های مختلف دیگر هم بخواهیم معنا یا جستجو کنیم اطلاعات مشابهی با همین مفهوم ها به دست خواهیم آورد.پس میتوان به این نتیجه رسید که عمل چاپ در سرتاسر دنیا به یک روش می باشد.

انواع چاپ

چاپ افست

چاپ تامپو

چاپ سیلک

چاپ دیجیتال

چاپ لترپرس

چاپ لارج فرمت رایج ترین حالت چاپ در دنیااست

صنعت چاپ در دنیای امروزه بسیار پیشرفت چشمگیری کرده تا آنجا که خروجی های آن از حالت دو بعدی(کاغذ)به صورت سه بعدی ارتقا پیدا کرده است.

تاریخچه ی چاپ

اولین نمونه های چاپ در بین النهرین پیدا شده که توسط لوحه های گلی بوده ، پس از نمونه های چاپی بر روی کاغذ های پاپیروس در مصرباستان دیده شده است.چین اولین کشورهایی است که چاپ به صورت امروزی در آن شکل گرفته بوده است آنها چاپ را توسط لوحه های چوبی انجام میداده اند و اکثرا بر روی پارچه ها این نوع چاپ در آن تمدن دیده شده است.

پیدایش صنعت چاپ ابتدا در خاورمیانه بوده است و پس گذشت زمان ها به اروپا میرسد ولی آنها چاپ امروزی را به نام خود در تاریخ ثبت کرده اند.

ماشین چاپ توسط یوهانس گوتنبرگ در آلمان اختراع و باعث تحول بزرگ در دنیای چاپ شد.گوتنبرگ برای هرحروف قطعه ای جدا درست کرد که با آغشته شدن آنها به مرکب  و فشردن آن بر روی کاغذ حک میشد . او بنیانگذار چاپ به صورت سربی در دنیاست.این روش سرعت چاپ را افزایش داده بود و قابلیت تهیه ی 500نسخه ی چاپی را در روز به وجود آورده بود،که بسیار تحول و جهش چشمگیری در آن دوره بوده است و دیدگاه افراد به این صنعت بسیاردگرگون شد.

روش چاپی گونبرگ یک مشکل بزرگ داشت و آن گران بودن این روش بود که فقط قشر ثروتمند جامعه میتوانستن از این روش استفاده کنند و دستگاه آن را تهیه نمایند.

چندی بعد زنه فلدر روش چاپ لیتوگرافی را به جامعه معرفی کرد که تمامی این مشکلات را حل نمود و عموم مردم میتوانسن از این روش چاپی با هزینه ی بسیار کمتری نسبت به روش پیشین  استفاده نمایند.

چاپ لیتوگرافی توسط سنگ ومرکب انجام میگرفته و سرعت انتقال اطلاعات وروند کار چاپ بسیار بالا رفت.

اولین چاپ ماشین بخار در دنیا توسط کوئینگ اختراع شد که بسیاری از مشکلات چاپ دستی را دیگر نداشت و روزنامه ی تایم نیوز با این روش،در اروپا  چاپ گسترده ای گرفت.

تمامی چاپ ها در این دوران بر پایه ی تصویرهای مثبت و منفی بوده است.

چاپ در ایران

چاپ در ایران در زمان هخامنشیان بر روی مهرها انجام میگرفته است که برای تایید شاه پایین نامه ها حک میگردیده است.

نخستین دستگاه چاپ در ایران در زمان صفوی توسط خاچاطور کسراتی به ایران آورده شده است.خاچاطور کسراتی یک اسغف ارامنه  در اصفهان بوده است . که هم اکنون مجسمه ی او روبه روی کلیسای وانک اصفهان قرار گرفته است و دستگاه چاپ آن نیز در موزه ی این کلیسا نگهداری میشود.

روند چاپ در ایران از دعاهای مخصوص ارامنه بر روی کاغذ تا چاپ مصور در کتاب (لیلی و مجنون) و چاپ روزنامه ی وقایع الاتفاقیه بوده است.

چاپ افست

این روش چاپ برای تیراژهای بالا بسیار کاربردی است و از کیفیت خوبی نسبت به دیگر روش های چاپ برخورداراست. برای همین موضوع است که جزو روش های پرطرفدار در دنیاست.

روند چاپ افست:

ابتدا طرح در لیتوگرافی تنظیم میشود و بر روی صفحه های زینک ظهور پیدا میکند.مراحل ظهور بر روی زینک باید با دقت انجام شود تا خروجی کار چاپی با کیفیت باشد.

فرمت چاپ زینک  cmk میباشد.بر همین اساس چاپ بر پایه ی این چهار رنگ انجام میشود،برای هر کدام از چهار آیتم رنگ کلیشه ای جدا درست میشود .هر زینک در برج مخصوص رنگ خود در دستگاه قرار میگیرد و به ترتیب برج ها چاپ به صورت چهاررنگ انجام میگیرد.میزان شدت و طیف های رنگی در این چاپ توسط درصد هر رنگ در برج چاپی مشخص میشود. شیت ها بر دو اساس فرم های عمومی و فرم های خصوصی چیدمان میشوند. تفاوت فرم های عمومی و خصوصی در تعداد و محتواهای چیدمان شده در این شیت ها می باشد.

قبمت شیت های چاپ افست براساس نوع انتخاب فرم ها مشخص میشود.از چاپ افست برای تیراژهای بالا مقرون به صرفه است.

چاپ تامپو

چاپ تامپو به دوروش دستی و نیمه اتوماتیک قابل اجراست. این چاپ بر روی محصولاتی که دارای منحی است به خوبی قابل اجرا است

روند چاپ تامپو:

ابتدا باید فایل را درون نرم افزار طراحی نمود و بر روی کاغذ کالک یا فیلم لیتوگرافی ظاهر نمود و کلیشه ی خود را بر اساس طرح اماده میکنیم.سپس توسط پد به صورت دستی یا با استفاده از دستگاه چاپ میگردد. چاپ تامپو برای دو کاربری (تبلغاتی و صنعتی )اکثرا استفاده میشود.رنگ ها در چاپ تامپو بستگی به جنس محصولی که قرار است بر روی آن چاپ شود دارد.

چاپ سیلک

در این روش باید ابتدا کلیشه ی طرح خود را آماده کنیم.کلیشه از پارچه که قالبا از جنس پلی استیل یا نایلون است تهیه شده و بر روی چهارچوب کشیده میشود،سپس باید طرح خود را بر روی کلیشه ی آماده شده منتقل کرد.انتقال تصویر با توجه به طرح مورد نظر می باشد از تک رنگ تا چهارنگ قابل چاپ هستند اگرطرح چاپی شما چهار رنگ باشد باید به صورت تفکیک شده بر روی کلیشه های مجزا ظاهر کرد و هر کدام به ترتیب رنگ ها بر روی سفارش شما چاپ میشود.کلیشه ها را میتوان روی دستگاه های خودکار،نیمه خودکار و حتی به صورت دستی استفاده نمود.بعد از گذاشتن کلیشه رنگ ها توسط یک کاردک با توجه به منافذ توری بر روی کار کشیده میشود اگر طرح شما چند رنگ باشد به ترتیب این کار ادامه پیدا میکند تا رنگ ها بر روی یکدیگر قرارگیرد.

مزایای چاپ سیلک

این روش چاپ به دلیل ساده بودن فرایند بسیار مورد توچه کاربران قرار میگیرد

یکی از ارزان ترین نوع چاپ هاست

بر روی موارد گوناگون میتوان چاپ نمود

معایب

سرعت چاپ بسیار کم است

طیف رنگی آن کم می باشد

چاپ دیجیتال

از چاپ دیجیتال برای تیراژ های پایین استفاده میشود به دلیل بالا بودن هزینه ی آن نسبت به بقیه ی چاپ ها ولی در عین حال برای کارهای تعداد پایین بسیار گزینه ای مناسب است چون هم فوری تحویل سفارش دهنده میشود و هم کیفیت قابل قبولی دارد.

رایج ترین دستگاه های چاپ دیجیتال جوهر افشان ولیزری می باشد. دستگاه ها ی چاپ دیجیتال مستقیم به رایانه ی شما متصل است و امکان تغییر در لحظه را به شما میدهد و این یکی از بزرگترین مزایای چاپ دیجیتال می باشد.

چاپ دیجیتال بر روی موارد گوناگون ازجمله کاغذ،فوم،شیشه و…..قابل چاپ است.در هر سری چاپ میتوانید فایل چاپی خود را تغییر دهید و این نکته قابل توجهی نسبت به بقیه ی انواع روش های چاپی است. چاپ دیجیتال امکان سفارشی کارکردن را به افراد میدهد زیرا کارها به صورت تک نسخه ای چاپ میشوند،به طور مثال(میتوان یک کتاب را با اطلاعات مشخص یک فرد چاپ کرد یا کارت پستال های متفاوت متناسب با شخصیت هر فردی طراحی نمود) و این امکان را میدهد که چاپ در هرنسخه مطابق میل سفارش دهنده باشد.

یکی از ویژگی های مهم چاپ دیجیتال ،مخصوصا دستگاه های جوهر افشان چاپ در ابعاد بسیار بزرگ با کیفیت بالاست است .

چاپ جوهر افشان دردسترس ترین دستگاه چاپ دیجیتال است از انواع رومیزی تا ابعاد بزرگ را شامل میشود.در اینگونه چاپ کیفیت خروجی چاپ بستگی به عناصر محیطی دارد مانند:نوع رنگ ،هد دستگاه ،شرایط نگهداری دستگاه و….که هر کدام میتواند تاثیر بسزایی بر خروجی کار داشته باشد.

یکی دیگر از روش های چاپ دیجیتال ،چاپ نوری یا پرتویی است.

در این روش با تابش نور، تصویر بر روی کاغذ ثبت میشود که بیشترین کاربرد آن در صنعت عکس است و عکاسی ها بیشتر از این دستگاه در لابراتوار عکاسی ها استفاده میشود.یکی از مزایای این روش دو مرجله چاپ عکس است و هر چند وقت یکبار باید داروی ظهور در دستگاه تعویض شود.

چاپ لیزری

در این شیوه اشعه لیزر با سوزاندن و حرارت ، تصویر را بر روی سطح مورد نظر ثبت میکند.این دستگاه سرعت چاپی بالایی دارد ولی هزینه ی خرید این دستگاه کمی سنگین است و نیازمند سرمایه ی اولیه ی زیادی دارد.

چاپ لترپرس

این چاپ برجسته نمایی حروف بر روی سطح کاغذ است.چاپ لترپرس از روش قدیمی ابداع چاپ است که از روش گوتنبرگ گرفته شده است.در فرایند چاپ با فشردن قالب حروف بر روی کاغذ چاپ انجام میگیرد و بعد چاپ با کشیدن دست بر روی کاغذ میتوان به خوبی برجسته بودن حروف را احساس کنید.چاپ لترپرس جزء چاپ هایی است که ازکیفیت خوبی برخوردار است ولی کمی هزینه ی آن زیاد است و زمان زیادی برای آماده شدن کار مورد نیاز است به همین دلایل اکثرا طراحان از این روش استفاده نمیکنند.به جزء چاپ کارهای خاص با تعداد محدود مانند کارت های عروسی که بیشتر از اینگونه چاپ استفاده میشود.امروزه از چاپ لترپرس برای کتاب های نفیس استفاده میشود.

پیشنهاد ما به شما برای ارائه ی کارهای خاص با تعداد کم استفاده از چاپ لترپرس است زیرا دقت ، ظرافت و حس لمس شدن حروف لذتی دوچندان به شما و مخاطبتان میدهد.

چاپ لارج فرمت

چاپ لارج فرمت به دوسته  تقسیم میشود و در دوصورت بک لایت و فرانک لایت تقسیم میشوند.in door , out door

دستگاه چاپ لارج فرمت از عرض چهل سانتی متر تا پنج متر وجود دارد که قابلیت چاپ در ابعاد نامحدود را داراست و برای چاپ بنرهای تبلیغاتی استفاده میشود.

فهرست