تولید محتوا و مدیریت سوشال مدیا

محتوا در سوشال مدیاها اصلی ترین نقش را در بین بقیه ی مهرها بازی میکند.محتوا پادشاه بقیه ی آیتم ها است .در دنیای امروزه بخش آنلاین بسیار در فروش و زندگی همگی ما موثر است ،اگر برای کسب وکارتان سوشال مدیاها را درنظر نمیگیرید مطمئن باشید به زودی از چرخه ی رقابت خارج میشوید.

تاثیر محتوا در سوشال مدیاها بسته به تجربه و خلاقیت تیمی است که شما انتخاب میکیند،محتوای شما باید متناسب با مخاطبیننتان باشد و محتواهای شما با زبان آنها منتقل شود.محتوا اعتباربرند شماست ،من مخاطب براساس محتوا، در ذهن خود به شما جایگاه میدهم.اگر محتوای قوی به مخاطب خود ارائه نکنید رقیب شما با تولید محتوای بهتر، شما را در کوتاه ترین مدت از ذهن مخاطبتان پاک میکند.یونیک و جذاب بودن محتواها ی شما بهترین گزینه برای ماندگاری بودن و مهم ترین عامل ، یعنی فروش شماست.فروش و کسب درآمد در فضای سوشال مدیا را اصلا فراموش نکنید.امروزه اصلی ترین راه درآمد، فضای سوشال مدیاهاست که جهان را دچار تغییر کرده است.در زندگی امروزه ما وابسته به اینترنت است و روزبه روز این وابستگی بیشتر میشود.از کارهای بانکی تا خرید سوپرمارکت و …..که همگی تجربه ی استفاده را داریم.پس به خوبی میتوانیم مسیر حرکت را متوجه بشیم.

نکته ی مهم در سوشال مدیاها فقط محتوا نیست ، تلنگری است که باید به مخاطب زده شود و اون چیزی به جز تبلیغ نیست.

مزایای تبلیغ در سوشال مدیاها

افزایش دامنه ی مخاطبین

یادآوری به موقع در ذهن مخاطب

و فروش هدفمند در زمان مدنظرتان

تبلیغ کردن در این فضا شیوه های گوناگونی دارد،میتوان  به پیج های بزرگ سفارش دهید (این مجموعه ها میتوانند مرتبط یا حتی مخاطبین غیر مرتبط با شما را داشته باشند)هر کدام از این ایتم ها نتیجه ی متفاوتی برای شما دارد .برای انتخاب بین این دو باید متناسب زمان و هدف کوتاه مدت خود تصمیم گیری کنید.برای انتخاب بهترین گزینه مناسب بهتر است از مشاورین تبلیغات کمک بگیرید .مشاورین تبلیغات در کانون تبلیغات جوان در اصفهان میتوانند در هرزمان و متناسب با کارشما،بهترین راه را به شما نشان دهند.

اینستاگرام

اینستاگرام در سال 2010 توسط دو دوست تاسیس شد.هدف آنها پلتفرمی برای عکاسان بود،که آنها بتوانند عکس های خود را همراه با دیدگاه شخصی خود  با یک دیگر به اشتراک بزارن. به همین خاطر نیز لوگوی ابتدایی این اپلیکیشن یک دوربین عکاسی با جزئیات به رنگ قهوه ای بود.

رفته رفته تعداد کاربران این شبکه افزایش پیدا کرد و طیف زیادی از افراد دیگر عکاسان نبودند و به صورت روزمرگی باهم ارتباط میگرفتند.لوگوی این اپلیکیشن همراه با تغییر کاربران خود نیز ریدیزاین شد.در سال 2012 شرکت فیسبوک سهام کلی اینستاگرام را به همراه نیروها خریداری کرد و این پلتفرم تحت پوشش فیسبوک قرارگرفت.

اساس محتواها در اینستاگرام عکس و ویدیو است.شما میتوانید با این دو آیتم با مخاطب خود در ارتباط باشید.البته فراموش نکنیم که امروز کپشن ها بسیار در کامل کردن و جذب مخاطبین تاثیر دارد.تولید و ساخت تولید محتوا در اینستاگرام بسیار مهم است چون اگر محتوای شما با شرایط مخاطب و قوانین اینستاگرام یکسان نباشد محتوای شما سوخت میشود و تایمی های طلایی خود را از دست میدهد.البته در نظر بگیرید که آمارها نشان میدهد که  افراد در دنیای امروزه بیشتر برای سرگرمی از این اپلیکیشن استفاده میکنند،ولی همین میتواند نکته ی مهمی برای تولید محتوای شما باشد .

تولید محتوا در اینستاگرام بر چه اساس است؟

تولید محتوا در اینستاگرام قوانین و محاسبات خودش را داره.از دسته بندی محتواها تا نوع ساخت و شیوه ی ارائه ی آن مهم است.اینکار نیاز به یک تیم متخصص در رابطه با اینستاگرام دارد.تیم ها و شرکت های تولید محتوای اینستاگرام با توجه به قوانین و الگوریتم های اینستاگرام تولید محتوای مجموعه ی شما را برعهده میگیرند.کانون تبلیغات جوان در اصفهان تولید محتوای اینستاگرام شما در هرجایی که باشید برعهده میگیرد و بهترین خروجی را به شما تحویل میدهد.تولید محتوای هر پیج یا مجموعه ای با دیگری متفاوت است و تفاوت را طیف مخاطبین آنها مشخص میکنند.پس نیاز است مخاطبینتان را به خوبی بشناسید.علاوه بر مخاطبین اینستاگرام آیتم های مختلفی نیز در اینستاگرام وجود دارند مانند:سن ،جنسیت ،شهر و …. مخاطبین نیز باید محاسبه کرد و در تولید محتوای مجموعه ی شما تمامی این آیتم ها مدنظر گرفته شود.

البته اینستاگرام در بازه های زیادی الگریتم های مختلفی را ارائه میدهد که بسیار مورد نقد و بررسی قرار میگیرد ولی هیچگاه نمیتوان به صورت قطعی در مورد آنها صحبت کرد،چون هیچگاه به صورت قطعی و رسمی از طرف این اپلیکشن اعلام نشده.اینستاگرام هر چندوقت یکبار آپدیت جدید ارائه میکند که به روند ادیت فیلم وعکس ها بسیار کمک میکند و افراد آماتور میتوانند به راحتی برای تولید محتواهای خود از آن استفاده کنند ،البته در نظر داشته باشید بعضی از آپدیت های اینستاگرام بعد از مدت زمان تست آن ،به خاطر داشتن باگ ها و محدودیت های داشته حذف میشود .

شما میتوانید با برنامه ریزی درست و زمان بندی دقیق  در مدت زمان های کوتاه در پیج خود نتیجه ی دلخواه را بگیرید . در این راه هدف و مسیرانتخابی شما بسیار مهم است.برای به درآمد رسیدن از طیق ایسنتاگرام باید آن را فروشگاه خود بدانید وبرای آن زمان بگزارید و مانند یک فروشنده  دردنیای حقیقی با مشتریان خود در ارتباط باشید تا بتوانید خروجی مناسبی از آن داشته باشید. کانون تبلیغات جوان میتوانند بهترین راه را برای رسیدن به هدفتان به شما نشان دهد.

سایت:

سایت مانند فروشگاه شماست.همان طور که برای راه اندازی فروشگاهتان برنامه ریزی میکنید و پله ،پله پیش میروید.سایت شما نیز باید مطابق با برنامه ها پیش برود.

سایت ها بر سه دسته تقسیم بندی میشوند.سایت های استاتیک با HTML-CSS یا جاوا نوشته میشوند.این سایت ها در سال 1الی 2بار قابل تغییر هستند.ولی سرعت بالا در کد نویسی ،باعث بالا آمدن سریع سایت شما نیز میشود.سایت های استاتیک زودتر موردتایید گوگل و شناسایی آن قرار میگیرند وهزینه ی کمتری برای کاربر دارد.

سایت های داینامیک یا پویا: ویرایش محتوا برای مدیریت سایت درهر زمان دسترس است .مدیریت در طراحی و محتوانیز در دسترس کاربر است.

این سایت های پویا ،حجم بیشتری دارد و کند تر در لودشدن هستن.

سایت های نیمه داینامیک:گرافیک در سایت های نیمه داینامیک بسیار جذاب تر و حرفه ای تر از سایت های دیگراست.

راه اندازی سایت نیز مانند راه اندازی فروشگاهتان نیازمند مراحل آمادسازی است این مراحل عبارتند از :انتخاب دامنه،هاست،طراحی قالب زیبا و کاربردی ،سیستم مدیریت و کنترل سایت شماست که باید به ترتیب همه ی آنها را انجام دهید تا بتوان یم سایت قابل قبول داشته باشید.

دامنه سایت،همان آدرس سایت شما با پسوردهای شناخته شده ی co-ir-com است.که با توجه به انتخاب هرکدام،هزینه ی متفاوتی دارد.انتخاب نام برای شما بسیار مهم است چون باید مخاطبین شما را به راحتی پیدا کنند پس توصیه ی ما به شما انتخاب نام های کوتاه است.در نظرداشته باشید اجاره ی دامنه ی بستگی دارد به شما دارد که چندماه یا چندساله اجاره کنید.

یکی از موارد مهم در سایت محتوایی است که درون آن قرارمیدهید.هرچه قدر محتواهای شما به روز باشد و مداوم آپدیت شود نتیجه ی بهتری برای شما دارد.متن را در محتوای سایت دسته کم نگیرید.متن ها باعث اعتمادسازی بیشتر سایت شما به گوگل میشود و کلمات کلیدی داخل متن شما بسیار میتواند به رتبه ی اول بودن در سرچ کاربران کمک کند.

در طراحی سایت به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

طراحی وایر فریم :که نمای کلی سایت شما برای ارائه به مشتریان است

رنگبندی و گرافیک متناسب با کسب و کارتان را استفاده کنید

سیستم مدیریت محتوای آسان و اپدیت به روز انتخاب کنید،البته انتخاب این آیتم بسته به بوجه ی شمادارد.

کانون تبلغات جوان  از راه اندازی تا تولید محتوای سوشال مدیاها میتواند هم قدمتان باشد.فقط کافی است با پشتیبانان ما تماس بگیرید تا روند کاری شما به سرعت استارت بخورد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فهرست